Dnia 13 marca 2018 roku został zorganizowany konkurs plastyczny pt. “Bilet do LP” przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewcza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, na ulicy Rzemieślniczej 6 w Kaliszu. Głównym założeniem konkursu było wyłonienie laureatów (3 miejsc) którzy będą zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminu wstępnego do Liceum Plastycznego w przypadku kandydowania o przyjęcie do szkoły.

Również zostały wyłonione wyróżnienia w konkursie. Tematem konkursu była “martwa natura w kadrze”. Konkurs był już 10 edycją organizowaną przez Liceum Plastyczne. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, udział wzięło łącznie 73 uczniów z 24 szkół z terenu południowej wielkopolski. Konkurs z racji sporej liczby uczestników odbył się w dużej sali gimnastycznej. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy na których zostały ustawione martwe natury. (Uczniowie mogli dowolnie wybierać) Ich zadaniem było narysowanie lub namalowanie martwej natury, które poźniej zostały oceniane przez jury przy zastosowaniu kryterii oceniania prac. Konkurs trwał 120 minut. Uczniami z naszej szkoły którzy wzieli udział w konkursie byli między innymi: Maurycy Wesołowski (3A), Wiktoria Pilch (3G), Adam Jaroszkiewicz (3F) , Antoni Dudkiewicz (3F), Roksana Kubczyk (3F) i Kacper Witkowski (3E). Opiekunem artystycznym była pani mgr Katarzyny Jarząb. Również uczniowie mieli możliwość uczestniczenia przed konkursem w kółku plastycznym organizowanym przez panią Katarzynę, w celu ukierunkowania i pomocy przed konkursem, oczywiście dalej uczestniczą w kółku w celu rozwijania swoich artystycznych talentów. Spośród laureatów konkursu nasza uczennica Roksana Kubczyk z klasy 3 F , otrzymała wyróżnienie przewodniczącego jury, z czego jesteśmy bardzo dumni ze wzgledu na tak dużą liczbę uczestników.Kto nie zdobył biletu, będzie mógł przystąpić do egzaminów wstępnych na początku czerwca.