Wolontariusze z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu pod opieką Moniki Polińskiej oraz Agnieszki Gilak wsparli Akcję „Kilometry Dobra” zorganizowaną przez Fundację Mocni Miłością. W szkole odbywała się wcześniej zbiórka pieniędzy, wśród ucznió -do akcji włączyli się również rodzice, popierając szczytny cel budowy niekomercyjnego Domu dla Osób Przewlekle Chorych.

Finał całego przedsięwzięcia miał miejsce 30 maja 2015 r. na Głównym Rynku w Kaliszu. Impreza połączona była z występami i koncertami, w której swój czynny udział zaznaczyli również nasi uczniowie występując jako pierwsi na scenie pod kaliskim Ratuszem. Występ zespołu muzycznego w skład którego weszli: Aleks Ciekalski 3 D, Łukasz Chęciński 3C, Mikołaj Klamka 3 C, Krzysztof Hadrych 2D, Kacper Sobański 2D, oraz występ zespołu tanecznego PULS przygotowanego przez Wioletkę Graczyk bardzo podobał się kaliszanom tłumnie zgromadzonym tego dnia na Rynku Głównym w Kaliszu. Wolontariusze zbierali również w tym dniu pieniądze wśród mieszkańców naszego miast, tym samym wspierając wolontariat akcyjny. Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy.