Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2019/20 w SP24

[21.10.2019] Coraz więcej klas przystąpiło do innowacyjnego programu „Czytanie jest bomba”. W klasach pierwszych wspólne spotkanie na czytanie odbyło się w już w 1a, 1c, oraz 1d a także w II b i II c.

Klasa III c , która jako pierwsza wzięła udział w programie, wysłuchała w tym miesiącu pięknej baśni J.Ch. Andersena „Słowik”. Wychowawczyni klasy postarała się o to, aby dzieci mogły posłuchać tej pięknej historii przy śpiewie słowika, który towarzyszył przez cały czas czytania bajki. Wysłuchanie tej pięknej historii w tak przyjemnej atmosferze z pewnością zostanie na długo w pamięci trzecioklasistów.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 13 i 14 listopada 2019 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

1 października 2019 roku klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Ostrowa Wielkopolskiego, aby jechać starodawnym pociągiem retro - stare, drewniane wagony ciągnięte przez prawdziwy parowóz. Była to akcja edukacyjna zorganizowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Koleje Wielkopolskie z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej pod nazwą Koleje Wolności 1939-2019. Uczniowie podczas przejazdu trasą Ostrów Wielkopolski – Kalisz mieli szansę uczestniczyć w specjalnej lekcji historii poprowadzonej przez osoby przebrane w mundury oraz stroje z 1939 r. Ich opowieści przybliżyły uczestnikom wiedzę o udziale Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat. Przejazd starą koleją oraz lekcja historii była doskonałą formą popularyzującą zainteresowanie przeszłością. Łączyła bowiem przyjemne z pożytecznym – przejażdżkę starodawnym pociągiem, naukę historii oraz wiedzę o dawnym transporcie. Uczniowie wrócili zadowoleni oraz pełni wrażeń.

[2.10.2019] Losy Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat.

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Z tej okazji Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieżnie przygotowało specjalną atrakcję o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 roku” Klasa 5B oraz 6A wraz z opiekunami: Teresą Pingot, Bernadetą Kasprzak, Moniką Polińską oraz Dariuszem Gwiazdą uczestniczyli w tej historycznej podróży.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 18 września 2019 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.