[2.10.2019] Losy Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat.

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Z tej okazji Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieżnie przygotowało specjalną atrakcję o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 roku” Klasa 5B oraz 6A wraz z opiekunami: Teresą Pingot, Bernadetą Kasprzak, Moniką Polińską oraz Dariuszem Gwiazdą uczestniczyli w tej historycznej podróży.

Lekcja przeprowadzona podczas jazdy pociągiem, przybliżyła uczniom losy Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat. Była to doskonała forma zainteresowania uczniów przeszłością, a wspaniale zachowane stroje z tamtych czasów w które ubrani byli prelegenci w doskonały sposób uzupełniały historyczny przeka.