10 maja 2018 r. w Kaliszu rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar „Lazur Cup” w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły dziewcząt i cztery zespoły chłopców wyłonione z mistrzostw poszczególnych rejonów. Zawody rozegrano równolegle w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 9 (dla chłopców) i w Hali ARENA Kalisz (dla dziewcząt).

Puchar dla zwycięzców „Lazur Cup” ufundowała firma „LAZUR” Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych z Nowych Skalmierzyc. Każdy zawodnik otrzymał również od sponsora okolicznościową koszulkę.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce, tytuł Mistrza Wielkopolski i Puchar „Lazur Cup”: Gimnazjum 5 Poznań,

II miejsce: Gimnazjum ZSMS – Poznań,

III miejsce: Gimnazjum 9 Kalisz (SP 24),

IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 Turek.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce i tytuł Mistrza Wielkopolski i Puchar „Lazur Cup”: Gimnazjum 5 Poznań,

II miejsce: Gimnazjum 9 Kalisz (SP 24),

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 Nowy Tomyśl,

IV miejsce: Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 Września.

Dla najlepszych zawodników w drużynach przewidziano pamiątkowe grawertony, które otrzymali:

- wśród dziewcząt: Wiktoria Zajączkowska (Gimnazjum 5 Poznań), Weronika Warpińska (Gimnazjum ZSMS – Poznań), Klaudia Nowak (Gimnazjum 9 Kalisz), Daria Kaczkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 Turek),

- wśród chłopców: Maciej Konkiewicz (Gimnazjum 5 Poznań), Łukasz Nowak (Gimnazjum 9 Kalisz), Jakub Kupsz (Szkoła Podstawowa nr 3 Nowy Tomyśl), Kacper Kaźmierczak (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 Września).

Firma „Lazur” ufundowała upominki dla sędziów, trenerów i kapitanów drużyn.