Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 z opiekunem Moniką Polińską po raz kolejny spotkali się z maluchami z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” Czytana przez gimnazjalistów . „Maja na tropie jaja” Rafała Witka zachwyciła całą grupę przedszkolaków, które wykazały się po przeczytanej lekturze znajomością ptaków i ich zwyczajów. Opowieściom o wiośnie, budzeniu się przyrody do życia , wiosennych kwiatkach i kwitnących drzewach nie było końca. Na zakończenie spotkania odwiedził całą grupę szpak, który mieszka w budce dla ptaków na wprost okien maluchów. Zaprezentował sztukę karmienia młodych szpaczków co zachwyciło maluchy i było ukoronowaniem czytanej bajki. Czerwcowe spotkanie z książką w przedszkolu już w czerwcu.