Uczniowie klas drugich Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wraz z opiekunem Moniką Polińską brali udział w projekcie edukacyjnym pt. „Władysław Kościelniak. Artysta i regionalista” zorganizowanym przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu.

Postać Wł. Kościelniaka jest bardzo popularna w grodzie nad Prosną. Prace artysty znane są nie tylko w Polsce, wzbogacają również zbiory wielu instytucji oraz osób prywatnych poza granicami kraju.

Uczestnictwo w projekcie ma zachęcać uczniów do budowania pomostu między pokoleniami w sprawie ocalenia od zapomnienia dorobku historycznego , który współtworzył Władysław Kościelniak. Dzięki swojej ogromnej pasji i talentowi stworzył artystyczną dokumentację Kalisza i okolic. Ocalił od zapomnienia wiele miejsc, budynków i pejzaży które bezpowrotnie odeszły w przeszłość.

Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali broszurę z notą biograficzną artysty oraz katalog wybranych prac rysownika. Zostali oprowadzeni po Książnicy Pedagogicznej, zapoznali się ze specyfiką i pracą każdego działu biblioteki oraz dowiedzieli się jaką drogę musi przebyć książka zanim trafi do rąk czytelnika.