ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniach 7-8 kwietnia odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt tzw. Licealiada. Nasze dziewczyny wywalczyły złote medale i okazały się bezkonkurencyjne nie przegrywając żadnego spotkania, a tracąc jedynie seta. W grupie zmierzyły się z LO Szamotuły (2:0, 25:17,25:10), LO Turek (2:1, 18:25, 25:20, 16:14) oraz LO Trzcianka (2:0, 25:7, 25:11). Z grupy B wyszły z pierwszego miejsca, natomiast LO Turek z drugiego.

W drugiej grupie grały zespoły ZSMS Poznań, XXXIII LO Poznań, ZSR Grabonóg oraz ZSTiO Września. Z pierwszego miejsca wyszło XXXIII LO Poznań - organizator - oraz z drugiego ZSTiO Września. W piątek odbyły się pólfinały (1A - 2B, 2A - 1B), zwycięzcy tych meczy mieli zmierzyć się ze sobą o 1 miejsce, natomiast przegrani o 3. Nasze dziewczyny trafiły na ZSTiO Września i po bardzo dobrej i konsekwentnej  grze wygrały 2:0 (25:11, 25:12). Z drugiego półfinału zwycięsko wyszło LO Turek, z którym ponownie przyszło nam grać, ale już w meczu o 1 miejsce premiowane awansem do Mistrzostw Polski. W pierwszym secie jakoś od połowy seta dziewczyny odskoczyły na parę punktów swoim rywalkom i set zakończył się do 22 dla kaliszanek. Sytuacja skomplikowała się dopiero w drugim secie. Od stanu 15:15 zawodniczki z Turku nabrały tempa i zaczęły nam odskakiwać. Na szczęście nasze dziewczyny potrafiły udźwignąć presję i ciężar gry jaki na nich spoczywał i przy stanie 24:19 dla Turku zaczęły z powrotem punktować, doprowadzając do remisu 24:24. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, z której zwycięsko wyszły nasze dziewczyny, kończąc mecz blokiem i wygrywając drugiego seta 30:28!

Jest to pierwszy złoty medal dla VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu! W ubiegłym roku dziewczęta wywalczyły srebrne medale. Warto wspomnieć, że szkoła funkcjonuje dopiero drugi rok, a na swoim koncie ma już dwa medale Mistrzostw Wielkopolski Licealiady.

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju - Maja Łysiak
Najlepsza środkowa - Katarzyna Drewniak
MVP meczu z Szamotułami - Aleksandra Makowska
MVP meczu z Turkiem - Maja Łysiak
MVP meczu z Trzcianką - Nikola Paluszczak

Ponadto Nikola Paluszczak oraz Maja Łysiak wraz z trenerem w ramach wyróżnienia w dniach 29 maja do 2 czerwca pojadą do Brukseli. Wyjazd został ufundowany przez Panią Europoseł Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz.

Finał Mistrzostw Polski Licealiady Dziewcząt odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Wieliczce. W finale znajdzie się 16 najlepszych zespołów z całej Polski. W ubiegłym roku nasze dziewczyny mimo srebrnego medalu w województwie również grały w Wieliczce i zajęły tam 13 miejsce na 16 możliwych, grając tylko uczennicami klasy pierwszej.