Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu już czwarty rok funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Programem tym objęte są gimnazjalistki uczęszczające do klas sportowych o profilu siatkarskim. Od września 2015 roku program S.O.S. realizuje swoje cele z kolejnym rocznikiem dziewcząt, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Dzięki udziałowi w projekcie nasze uczennice otrzymały ostatnio stroje sportowe oraz torby z logo S.O.S. Dziewczęta noszą je z dumą, bo udział w S.O.S. to wyróżnienie w środowisku młodych siatkarzy.

15 grudnia 2015 roku z naszymi najmłodszymi siatkarkami spotkał się pan Artur Kijewski. Wiceprezydent Kalisza żywo interesuje się osiągnięciami dziewcząt i z zadowoleniem wysłuchał informacji o ich sukcesach.

- Mam nadzieję, – powiedział wiceprezydent Kalisza – że te dziewczęta, które już od 1 września uczą się w klasie siatkarskiej będą być może w przyszłości zapleczem dla naszej kaliskiej drużyny.

Osiągnięcia naszych siatkarek z dumą przedstawiła trenerka, pani Ewa Komorowska:

W wojewódzkim turnieju talentów S.O.S – WIELKOPOLSKA KLASY I i II gimnazjum, który odbył się w październiku 2015 r. klasa I A zajęła I miejsce wśród swojej grupy wiekowej, pokonując m.in. zespoły z Piły i Szamotuł. Zawodniczki: Agnieszka Koszela, Gabriela Burchard, Klaudia Nowak zostały powołane do szerokiej kadry Wielkopolski rocznika 2002 na TURNIEJ NADZEI OLIMPIJSKICH. Warto także wspomnieć, że Agnieszka Koszela, Gabriela Burchard, Klaudia Nowak, Julia Majda zostały powołane do kadry WIELKOPOLSKI Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na regionalny turniej talentów im. Wiesława Gawłowskiego w Bydgoszczy, który odbędzie się w grudniu 2015 roku.

Pani Ewa Komorowska podkreśliła, że liczna grupa dziewcząt stanowi zaplecze dla zespołu MŁODZICZEK MUKS AMBER KALISZ, biorącego udział w rozgrywkach w sezonie 2015/2016. Są to następujące siatkarki: Agnieszka Koszela, Gabriela Burchard, Klaudia Nowak, Julia Majda, Julia Szopińska, Magdalena Łysiak, Weronika Sikorska.

Lista uczennic klasy pierwszej, realizujących program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych: Andżelika Barczyszyn, Karolina Biernacik, Gabriela Burchard, Natalia Czech, Alicja Gmyrek, Wiktoria Grabowska, Agnieszka Koszela, Emilia Kusiak, Kinga Kuświk, Magdalena Łysiak, Julia Majda, Julia Nowacka, Klaudia Nowak, Julia Sanecka, Weronika Sikorska, Justyna Szmyt, Julia Szocińska, Aleksandra Topko.

Uczennice gimnazjum znajdują wsparcie w licealistach VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Osiągnięcia starszych koleżanek i kolegów motywują uczennice do rozwijania umiejętności sportowych. Podczas grudniowego spotkania w Zespole Szkół Nr 9 pan Artur Kijewski znalazł też czas na krótką rozmowę z naszymi siatkarkami i siatkarzami z klasy pierwszej VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że licealiści zaprezentowali się w bluzach sportowych zakupionych z funduszy Miasta Kalisza.