[22.04.2022] W Dzień Ziemi przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem tej proekologicznej inicjatywy jest troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy i kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom, że  rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka  śmieci, lecz głównie  zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że nalezy dbac o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.