[19.10] 13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji w ostatnią środę gościliśmy w szkole dwóch ratowników medycznych: Pana Arkadiusza Bukwę i Mateusza Możejko, rodziców naszych uczennic. Panowie uczcili swoje święto pracą… Chcąc zwrócić uwagę na potrzebę edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzili we wszystkich czterech klasach ósmych dwugodzinne szkolenia przygotowujące do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki szkoleniu młodzież nauczyła się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc.

Dziękujemy naszym Gościom za bezinteresowność, za poświęcony czas, za przekazaną wiedzę i umiejętności. Z okazji święta życzymy wszelkiej pomyślności i zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym, wytrwałości, pogody ducha i szczęścia oraz szacunku społecznego.