[17.02] Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8.

Zasady uczestnictwa w konkursie

1.Wybierz  się na spacer z rodzicami/ opiekunami i zrób sobie  zdjęcie

- przy pomniku książki w Kaliszu,

-przy pomniku M.Konopnickiej

-przy pomniku A.Asnyka

2 Przypomnij sobie  wiersze lub bajki M. Konopnickiej które znasz – lub przeczytaj z rodzicami/ opiekunami wybrane przez Ciebie utwory – (jeśli wcześniej nie czytałeś) i ulep z plasteliny wybraną przez siebie postać – zdjęcie prześlij na podany niżej adres mail. – ulepioną figurkę zostaw w domu na pamiątkę Zdjęcie z postacią z plasteliny powinno być podpisane np. Jagodowy król z książki „Na jagody”.

Wybierz się na spacer- gdy będzie sprzyjająca pogoda oczywiście -

i poszukaj ulic w Kaliszu, które związane są z pisarzami, poetami lub miejscami/ obiektami związanymi z literaturą   (np. ulica Bogumiła i Barbary-postacie występujące w „Nocach i dniach” M.Dąbrowskiej lub ulica Adama Asnyka- poeta związany z Kaliszem    itd.}. Zrób sobie zdjęcie przy tabliczce z nazwą ulicy, a następnie podpisz je  z uwzględnieniem wyjaśnienia kim była osoba lub z jaką książką związane są  postacie występujące w nazwie ulicy - powstanie z tego ładna prezentacja J którą należy przesłać na niżej podany mail.

Adres mail do przesyłania prac konkursowych:

Termin nadsyłania zdjęć konkursowych -12 marca (piątek) 2021 r.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzę udanych spacerów  literackich - na zwycięzców będą czekały dyplomy i nagrody!